Nova zvijezda tenisa - 18-godišnji Alcaraz pobijedio i ispisao povijest!

Svjedoci povijesti!

U rano jutro 4. travnja po pekinškom vremenu, 18-godišnji Alcalás je izbio kada je zaostao 1-4 u prvom setu, osvojio 9 od sljedećih 10 izmjena, porazio Rudea 7-5, 6-4, i pobijedio u prvoj utakmici sezone.Druga kruna, treća kruna u karijeri.Ovo je Alcarazov prvi Masters naslov u karijeri i treći najmlađi Masters prvak u povijesti.Ujedno je Alcaraz srušio Đokovićev rekord i postao najmlađi prvak u povijesti Igara u Miamiju!
tenis -1

Od nove sezone, Alcaraz je izgubio samo dvije utakmice na Australian Openu i Indy Mastersu, izgubivši od Berrettinija, drugoplasiranog, i Nadala, jednog od velike trojice.U ostalim utakmicama Alcaraz je pobijedio Tsitsipasa, Berrettinija, Aguta, Norriea, Monfilsa, Hulkaca, Schwarzmana, Fogninija, Kezmanovića i tako dalje.Nije ni čudo što je Nadal rekao: “Alcaraz je već jedan od najboljih igrača, vrlo je svestran, ima vrlo agresivan napad i čvrstu obranu.Ne čudi me što će učiniti nešto sljedeće.“Nadal je rekao prije dva tjedna nakon borbe u tri seta između Nadala i Alcalása.U tom meču Alcalás je Nadalu zadao dosta problema, sa samo jednim poenom u ključnim poenima.Male fluktuacije samo su izgubile igru.Iako je propustio finale na Indy Mastersu, Alcaraz je ipak napravio najbolji rezultat svoje karijere na Mastersu.

tenis -2

Dolaskom na Masters u Miamiju, Alcalás je nastavio divljati.Alcalás je pobijedio Vsovića, Čilića, Tsitsipasa, Kezmanovića i Hulkacha i po prvi put ušao u finale Mastersa.U finalu, u susretu s Ruddom, koji je također prvi put ušao u finale Mastersa, čak i s velikim srcem kao što je Alcaraz, neizbježno je bio malo nervozan, pa je u prvom setu zaostao 1-5.Alcaraz, koji se postupno prilagodio atmosferi finala, krenuo je u protunapade i tri uzastopne utakmice izjednačio rezultat.Na kraju seta Alcaraz je slomio pojas i prvi set dobio vodstvom 7-5.U drugom setu Alcaras je na početku sesije napravio break prednosti i zapečatio pobjedu 6-4.2-0, kada je Alcaraz zaostao 1-4, dobio je 9 od sljedećih 10 gemova i porazio Rudea.18-godišnji Alcaraz srušio je Đokovićev rekord osvajanja Mastersa u Miamiju s 19 godina i postao najmlađi prvak turnira u Miamiju!

tenis -3

U trenutku osvajanja prvenstva, Alcaraz i trener Ferrero, koji se upravo bavio očevim sprovodom, dugo su zagrljeni slavili pobjedu.Od prošlogodišnjeg četvrtfinala US Opena do prvog Mastersa, Alcaraz je postigao takvo postignuće u samo pola godine, postavši najočekivanija generacija muškog tenisa nakon 2000-ih.Ovim prvenstvom Alcaraz je zauzeo rekordno 11. mjesto u karijeri, samo jedan korak od prvog ulaska među deset najboljih.

tenis -4

Ovaj put Miami je osvojio prvenstvo, čime je Alcalás postao treći najmlađi igrač koji je osvojio Masters prvenstvo, uz Zhanga Depeija i Nadala.Alcalás je bio toliko uzbuđen zbog toga da je počeo težiti većim ciljevima: “Nema riječi kojima bih opisao kako se sada osjećam, ali osvajanje moje prve Masters titule u Miamiju je tako posebno.Jako sam sretan zbog ove pobjede, cilj mi je ove godine bio osvojiti 500, i uspio sam.Sljedeće što treba učiniti je osvojiti ovaj Masters.Nadamo se da su glavni turniri sljedeći.”

Ako želite postati profesionalniji tenisač poput Alcalasa, možete isprobati siboasitenis trening stroj za gađanje,stroj za vježbanje teniske loptebi vam najbolje pomogao u vašem teniskom treningu.

Vrijeme objave: 15. travnja 2022